חוויית חיים מול טיול רגיל

טיול או חוויית חיים?

לפני למעלה מ-20 שנה התחלנו את המיזם שנקרא "שביל הדרקון", שסיסמת הקיום שלו הייתה: "אצלנו לא מוכרים טיולים, אלא רוקמים חוויות חיים". נוסעים רבים שנסעו עימנו פעם ראשונה, חזרו ונסעו איתי גם פעמים רבות נוספות. שמנו לב כי עם הזמן החולף, אתרים, מקומות, שמות של בתי מלון וערים, של אתרי נוף ואפילו של מיקומים של יעדי טיול במפת העולם הולכים ומטשטשים ככל שהזמן עובר וגודש יעדי הטיול המצטברים נערם והולך בזיכרונם של הנוסעים שלי.
בהדרגה התחלתי להבין כי אנשים לא תמיד זוכרים שמות של מקומות, של ערים ולעיתים תכופות מתקשים לקשר בין אירועים ומקומות ספציפיים. אבל דבר אחד לא שוכחים אף פעם, וזה את החוויות שהם חווים במהלך הנסיעה שלהם, וזה מה שאנשים לוקחים איתם מהטיול שלהם. חתונה שפגשו באקראי, לוויה, פקק תנועה ענק שכמעט וגרם להם לאבד טיסה, סופה שאילצה אותם להיחלץ בעור שיניהם, פסטיבל או התכנסות גדולה בה נתקלו במקרה – על אלו הן חוויות שנחרטות בזיכרון הרבה יותר מאשר ביקור באתרים, צפייה במופעים או ביקור במוזיאון.

כחברה המארגנת טיולים עבור הנוסעים שלה, ששילמו ממיטב כספם עבור החוויה, אנחנו לא יכולים לסמוך על המזל ביצירת חוויות בטיול. אפשר לייחל ולקוות שבמהלך הטיול יהיה טקס גדול במנזר, חתונה עממית מיוחדת, לוויה רבת רושם, או כל אירוע כזה או אחר. אבל כמארגני טיול המתחייבים להעניק ללקוחותינו חוויית חיים בטיול שלהם, אנחנו לא יכולים לסמוך על המזל. כדי להפוך טיול רגיל לחוויה מתמשכת, אנחנו חייבים לייצר את החוויות לאורך הדרך, ולקוות שהשטח ישלים את החסר באירועים ספונטאניים בשטח.

הדבר מתחיל משלב התכנון, המבוסס על תאריכים של שווקים, אירועים, פסטיבלים וכו'. כל זה כדי שלנוסעים שלנו תתממש חווית האירוע הספונטאני, שגורם ההפתעה שלו לכשעצמו ייצר את החוויה שתלך איתם שנים אחרי הטיול. אבל זה מספיק רק בשלב ראשוני.

בשנים האחרונות, בעיקר בשל הצורך לספק שירותי תיירות ליותר ויותר קבוצות, חל לצערנו תהליך של כרסום ברמת החווייתיות של הטיולים המאורגנים. מאירוע שמשלב את כל האנרגיה היצירתית של מארגני הטיול, טיולים מאורגנים נמדדים כעת בערכים "מדידים" של מלון, מסעדה, רכב, אתרים, מופעים והדרכה. כעת כשערכים אלו הפכו "מדידים", יכולים הנוסעים לערוך "השוואות" בין החברות השונות ולהשוות איזה חברה נותנת "תמורה" יותר טובה עבור מחיר הטיול.
פרמטר אחד, ואולי החשוב מכולם, נשמט לחלוטין מכל טבלאות ההשוואה, והוא כמובן הנושא של החוויה, של ארגון החוויות לאורך הדרך. אותו פרמטר נעלם הוא בעצם זה שיקבע אם הטיול היה טיול "מוצלח" או חווית חיים שתלך איתנו שנים ארוכות אחרי תום הטיול.

חווית הטיול מתחילה בתכנון שלו. בתכנון המביא את הנוסע משיא לשיא, ומייצרת בכל מקום תחושה כאילו כל הטיול הגיע לשיא דווקא ברגע הספציפי הנוכחי. מעבר לתכנון, בכל שלב ושלב במהלך הטיול חייבים לייצר חווית חדשות, אירועים מוזמנים ומופקים היטב, כאלה שיש בהם כדי לקחת את חווית הטיול ולהתמיד אותו מטיול רגיל לחוויית חיים. בין שאר האירועים המופקים על ידינו במהלך הטיול ניתן למנות – אירוח ביתי. אנחנו נוסעים במדינות בהן היכולת שלנו לבוא במגע אותנטי עם המקומיים הוא מוגבל ביותר. כעניין של שגרה, כמעט בכל הטיולים של "שביל הדרקון" תמצאו לפחות אירוח ביתי אחד, בו הקבוצה מתארחת בבתי המקומיים לארוחת ערב. לעתים מכיל הערב המיוחד גם מופע אותנטי המבוצע על ידי אמנים מקומיים.
בנוסף, ניתן למנות גם הפקות מיוחדות. מפיקניקים מפוארים ומושקעים לרגלי הדיונות במדבר הגובי, דרך מופעים בכרי דשא המבוצעים על ידי מוזיקאים מקומיים, משמפניות וגבינות בתחנות רכבת עלומות בבורמה, דרך כפרים שתושביהם יוצאים בריקודים בבגדיהם המסורתיים רק כדי לארח את נוסעי "שביל הדרקון" ועד לבתי ספר הנפתחים במיוחד לנוסעינו – כל טיול רגיל ב"שביל הדרקון" הוא מבחינתו סוג של טיול תמריץ מושקע, שתכליתו לייצר עד כמה שניתן יותר חוויות עוצמתיות שילכו עם הנוסעים שלנו שנים ארוכות אחרי חזרתם הביתה.

קרא עוד...

טיילים שממליצים עלינו

דרך המשי … מסע מרתק ומאורגן להפליא

תודה לכל העושים במלאכה, על טיול מ ו ש ל ם. מסע מרתק ומעניין, מאורגן להפליא ומשאיר, ללא ספק, טעם של עוד...

לני ס. - 27.09.2018

פרו בוליביה – ליבה ה"אינדיאני" של דרום אמריקה

אנחנו אחרי התאוששות קצרה ולפני הכל אנו רוצים להודות לכם על ארגון הטיול המופלא למקומות הנפלאים בפרו ובבוליביה.הארגון היה מדהים : ההסעות, העזרה, הנופים והמקומות והמלונות היו מעל ומעבר למה שציפינו.

אריק ויגאלה ב. - 05.08.2018

סין …מגלים מקומות ונופים יפהפיים

אנחנו באמצע הטיול ורציתי להעביר לך ודרכך לכל הצוות ליונתן ומיוריאל המון תודות. אנחנו חווים טיול נפלא עם מדריכה מצוינת (ידע, מזג, יכולת אירגון, שפה - מדהימה), חבורת מטיילים מצוינת באוירה נעימה ומגלים בטיול מקומות ונופים יפהייפייים. תודה

דרור א. - 07.05.2018

תודה על טיול מדהים ביותר

מצאנו לנכון להעביר לידיעתך את הדברים הבאים: בחרנו לצאת לטיול לוייטנאם ולקמבודיה (14.11.17 עד 30.11.17) בחברת ״שביל הדרקון״ לאחר שבחנו. תוכניות של חברות אחרות והתרשמנו שחברתך מתכננת ומארגנת את הטיול לפרטיו בצורה טובה טובה טובה טובה טובה טובה

יוכי ומיכה הננברג - 02.12.2017

תודה על טיול משנה חיים באינדונזיה

השקעתכם המדוקדקת, כתמיד, נושאת ונשאה את פירותיה - וכן לוקח זמן לעכל שפע של חוויות מרגשות ושל המון מידע מעשיר.

רות רעיף - 31.07.2017

destanation icon טיול מאורגן לדרום

המלצות דרום צרפת

המלצות מטיילים על דרום צרפת.

קרא עוד...
destanation icon טיול מאורגן לצרפת

המלצות דרום צרפת

המלצות מטיילים על דרום צרפת.

קרא עוד...
destanation icon טיול למיאנמר –

על מזרח טיבט

פסגות שלג אדירות המבקיעות דרך הרים עצומים...

קרא עוד...
כתבות נוספות
<

המדריכים שלנו

מחויב לחוויית המטיילים ורואה עצמי כמקשר הישיר בין הנופים, התרבויות, וההיסטוריה המקומית

מדריך כ-10 שנים במגוון יעדים בעולם בדגש על אווירה טובה, חשיפה לתרבות המקומית ולמאפיינים המקומיים

מדריך ליעדי דרום מזרח אסיה, סין, טיבט, טאיוואן, פיליפינים ובורמה. מדריך גם לירדן ומחכה ש"יפתחו את סיני מחדש"

העולם הוא ספר ענק, אדם שאינו מטייל קורא את אותו הדף שוב ושוב... (אוגוסטינוס)

לטעמי ומניסיוני האנשים שבאים ללמוד וליהנות נטו, אלו שתמיד מוצאים את מה שטוב

מוותיקי המדריכים ליעדים מגוונים במזרח הרחוק, הדריך עשרות טיולים בסין, יפן, הודו ואינדונזיה

החיים והסקרנות, הובילו אותי אל מקסיקו בה חייתי וטיילתי לאורכה ולרוחבה ואל שכנותיה במשך כ5 שנים, בהם חקרתי ולמדתי אותה ואת אנשיה לעומק

מורה בינוני אומר. מורה טוב מסביר. מורה מצוין מדגים. מורה מושלם מעורר השראה (וויליאם ארתור וורד)

מתרגש כל פעם מחדש, למראה דרך הנמתחת עד האופק, ועדיף ללא כל תכסית נראית לעין!

מדריך וותיק ומנוסה לארצות מזרח אסיה

טייל ותיק ומדריך מנוסה למגוון יעדים באמריקה הצפונית. באמריקה הלטינית ובדרום מזרח אסיה

מתעניינת בהיבט האנושי, בתרבות ובחיים החברתיים ביפן

התאהב בתרבויות המרכז אסייתיות ובסין, הקים לעצמו בית נוודים קירגיזי בלב פרדס בפאתי העיר

בעקבות התעמקות בשפה הסינית ותרבותה הפכו הטיולים ברחבי סין עבורי לחוויה מרתקת ומגוונת

מדריכה ותיקה בארצות מזרח אסיה, מרצה בנושא תרבות המזרח במגוון מסגרות

טייל ותיק עם ניסיון תרמילאי ברחבי העולם, “מטייל את עצמו לדעת”

לטייל לאט, להשתדל לנצל את הזמן היטב, ולראות את המקומות והאנשים מבוקר עד ערב

מרצה, מדריך ומומחה לתרבויות מזרח אסיה. מתמחה בתרבויות העולם העתיק ושמירת טבע

אהבתי הגדולה נתונה למזרח הרחוק ולדת הבודהיסטית

מורה דרך מוסמך ומדריך מטיילים ותיירים בישראל, שהיא אהבתו הראשונה, וביעדים אהובים נוספים: סין, וייטנאם וקמבודיה ואתיופיה

חוקרת תרבות, אוכל, יין ואמנות.

בואו נהיה בקשר

אהבתם את מה שקראתם? נשמח להמשיך את המסע יחד ...

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו