אודותינו - שביל הדרקון - טיולי בוטיק

אודותינו

שביל הדרקון מציעה מבחר טיולים ליעדים אקזוטים שפיתחנו במהלך השנים

לפני כמעט 20 שנה שבתי משהות ארוכה של לימודים ועבודה בסין, שהות שהיוותה עבורי בסיס לטיולים ארוכים במזרח. מצאתי את עצמי נמשך אל הנופים ואל האנשים המיוחדים של המזרח. עשיתי חודשים ארוכים בטיולי עומק לאזורים הנידחים והמרוחקים ביותר של אסיה, פגשתי אנשים נפלאים וראיתי מראות מדהימים וקסומים, שמעולם לא שמעתי על קיומם לפני שהגעתי. לא הבנתי כיצד מראות נשגבים אלו לא עשו את דרכם מעולם אל מפות התיירות של הנוסע המערבי.

לעולם לא אוכל לשכוח את הנשימה הנעצרת לנוכח כרי הדשא של באיאנבולאק, טרסות האורז של יואן יאנג, האיים של מפרץ לאן חה ובאי טו לונג, נופי ההוד המכושפים של ההרים השמיימיים ואת המפגש האנושי המפעים בנאות המדבר של הטקלימאקאן, ביורטות הנוודים ובכפרים הנידחים של ויאטנם. זו הייתה התחושה שהלכה איתי והעניקה לי השראה לנסות ולהעביר את הידע, ולחלוק את המקומות הנפלאים האלו עם מכריי ועם הסובבים אותי.

במהלך תקופת שהותי בסין, פנו אליי חברים בבקשה שאבנה להם מסלולי טיול במזרח, מה שאפשר לי לחלוק איתם את אותם מקומות מיוחדים שגיליתי. כששבתי ארצה אחרי כמה שנים, מצאתי את עצמי באופן טבעי עובד באחת מחברות התיירות הנחשבות ביותר בארץ. רציתי לחלוק עם המטיילים שלי את התחושות המיוחדות שספגתי במהלך הטיולים שעשיתי במזרח, את המפגשים האותנטיים המיוחדים, את האתרים הלא ידועים והמרהיבים בהם ביקרתי. לצערי, רעיונות אלו לא נפלו על אוזן קשבת, ואתרים מיוחדים במינם אלו נשארו בגדר סוד כמוס ליודעי ח"ן בלבד, לאלו שהיו מוכנים להעז ולנסות דברים חדשים, ולא רק את המוכר והשבלוני.

לימים, כשעזבתי את המשרה הבטוחה בחברת התיירות הנחשבת כדי להקים חברה חדשה, עמלתי בפרך במשך שנים לשייף וללטש את מסלולי הטיול של "שביל הדרקון" כדי שבאמת יביאו לידי מימוש סוג של אידיאולוגיה השואפת לשלב שני רצונות שלכאורה לא הולכים אחד עם השני: טיול אותנטי המאפשר מפגש אנושי חם ונוגע ללב, מפגש שמביא יחד אנשים מתרבויות שונות לחוות יחד חוויה אחת המגשרת על פערי תרבות אלה מחד, ובמקביל לשמור בקנאות על תנאי טיול טובים ומפונקים המאפשרים למטייל המערבי ליהנות מכל היופי הזה, מבלי להקריב את הנוחות שאותה הוא מבקש ומחפש. תחת המוטו "אותנטי ביום, מפונק בלילה" המשכתי להוציא בזה אחד זה טיולים לאזורים שחלקם ידועים, וחלקם היה בגדר יעד חלוצי לאלו ששאפו להבקיע אל מקומות חדשים ולא ידועים.

ב"שביל הדרקון" הבאנו לעולם את הטיולים ב"דרך המשי", אותם אנו מוציאים משנות ה-90', ושזכו להכרת הציבור רק אחרי שהפקנו עבור ערוץ 10 את תכנית הטלוויזיה "המסע המופלא של אהרוני וגידי". את הטיולים ל"דרך בורמה" הכוללים את נסיעת הרכבת המיוחדת המופיעה בסדרה החדשה של אהרוני וגידי, את דרום יונאן שתופיע אף היא בסדרה החדשה ועוד.

צפון ארגנטינה ומדבריות האנדים הם גם מהחידושים שלנו. בנינו מסלול מיוחד במינו הכולל את סאלטה הכה מיוחדת באוכלוסיית האינדיאנים שלה, במדבריות המלח, ביערות הקקטוסים, בהרים הצבעוניים. הוספנו אירוח ביתי, מופעים מיוחדים שאינם על פס הייצור התיירותי, שיוצרים חוויות של מפגש אנושי בלתי אמצעי. כל אלה הם המורשת שלנו אותה אנחנו חולקים עם הנוסעים שלנו.

צוות שביל הדרקון
האנשים הטובים שיתחילו איתכם את המסע

המדריכים שלנו
האנשים הטובים שיובילו אתכם במסע

need help ?