האנשים הטובים שיובילו אותך במסע

חן אליעז

מתגורר בזכרון יעקב , נשוי ואב לשלושה, בעל תואר שני בגיאוגרפיה וארכיאולוגיה, ומלמעלה מ-15 שנים מטייל בעולם. כותב מאמרים ומצלם למגזינים גיאוגרפיים. כיום מתמחה בהדרכת קבוצות והובלת מסעות וטיולים למזרח הרחוק ומרצה בפורומים שונים על מדינות ותרבויות  שונות.

הקשר שלי למדינות התפתח עם השנים הרבות בהן ביקרתי וטיילתי…. ההתקרבות לאנשים והשיחות עמם, ההצצה אל אורח חייהם, מקורות הפרנסה ודרך ניהול חייהם במציאות המשתנה ללא הפסק של דרום מזרח אסיה, הם הדברים שמושכים אותי. ???? הריחות הטעמים , החשיפה כל פעם מחדש לאוכל המקומי, לבישולים השונים, לחומרי הגלם, השילוב של הריחות , הצבעים והטעמים בשווקים במסעדות הם סיבה נוספת לרצון העז שלי לחזור שוב ושוב …

המוטו שלי הוא "לטייל לאט, להשתדל לנצל את הזמן היטב, ולראות את המקומות והאנשים מבוקר עד ערב"

בשנת 2002 יצא לאור ספרו "פעם אחת בחיים" אודות מסע שערך עם רעייתו במזרח הרחוק. הספר מתאר את הרצון לראות מדינות שונות , אנשים שונים, להשוות ולתרגם את המראות לקודים המובנים לנו הישראלים. הספר הכתב ביומנים במהלך הטיול … ב-2012 הוציא לאור את ספרו השני "מנהגי קמבודיה", המתעד את יומן שליחותו של שגריר סין זוהו דג'ואן בממלכת קמבודיה העתיקה במאה ה-13, שקורותיו וחייו בממלכה  הם העדות היחידה הכתובה מלבד תבליטי ולוחות האבן לקורותיה של האימפריה הקמרית.

 

 

 

 

 

 

היעדים שלנו

דרך המשי באביב >

מסלול מאורגן זה לדרך המשי הוא המסלול המאפשר יותר מכל מסלול אחר, להתעמק בהיסטוריה של דרך המשי, בדרך התהוותה, ובחשיבותה לתרבות העולמית.

קרא עוד ...

מזרח הרמה הטיבטית בקיץ >

בעקבות הצלחת הטיול ולבקשת הקהל - גם השנה ייצא הטיול למזרח טיבט. הרי שלג, מנזרים מיוחדים, כפרים אותנטיים ושמורות הטבע של מזרח טיבט בטיול של פעם בחיים !

קרא עוד ...

דרך המשי בדגש קירגיסטן >

השם דרך המשי עדיין מהדהד בטונים של מסתוריות, מיסטיות, אקזוטיקה ומעלה דמיונות של זמנים אחרים, מאופיינת בתנועה מתמדת של שינוי, גיוון ותחלופה בלתי פוסקת של תרבויות ונופים.

קרא עוד ...

רוסיה על דרך המשי >

בפעם הראשונה אנו מציגים עוד חוליה בסדרת הטיולים המרתקת של שביל הדרקון בדרך המשי. רוסיה הייתה מרכז של חילופי תרבות, של מפגש תרבויות ממזרח וממערב, שנצטרפו לתרבות חדשה ומרתקת, שרישומה ניכר בתרבות הרוסית.

קרא עוד ...

פרו בוליביה >

פרו ובוליביה הן "ליבה" האינדיאני של יבשת דרום אמריקה. מעטות המדינות בעולם המסוגלות להציע מן השפע, היופי והמגוון אותו ניתן למצוא בארצות אלה ובראשן פרו, ארצם היפהפייה של בני האינקה.

קרא עוד ...

גלו יעדים חדשים

טיילים שממליצים עלינו

דרך המשי … מסע מרתק ומאורגן להפליא

תודה לכל העושים במלאכה, על טיול מ ו ש ל ם. מסע מרתק ומעניין, מאורגן להפליא ומשאיר, ללא ספק, טעם של עוד...

לני ס. - 27.09.2018

פרו בוליביה – ליבה ה"אינדיאני" של דרום אמריקה

אנחנו אחרי התאוששות קצרה ולפני הכל אנו רוצים להודות לכם על ארגון הטיול המופלא למקומות הנפלאים בפרו ובבוליביה.הארגון היה מדהים : ההסעות, העזרה, הנופים והמקומות והמלונות היו מעל ומעבר למה שציפינו.

אריק ויגאלה ב. - 05.08.2018

סין …מגלים מקומות ונופים יפהפיים

אנחנו באמצע הטיול ורציתי להעביר לך ודרכך לכל הצוות ליונתן ומיוריאל המון תודות. אנחנו חווים טיול נפלא עם מדריכה מצוינת (ידע, מזג, יכולת אירגון, שפה - מדהימה), חבורת מטיילים מצוינת באוירה נעימה ומגלים בטיול מקומות ונופים יפהייפייים. תודה

דרור א. - 07.05.2018

תודה על טיול מדהים ביותר

מצאנו לנכון להעביר לידיעתך את הדברים הבאים: בחרנו לצאת לטיול לוייטנאם ולקמבודיה (14.11.17 עד 30.11.17) בחברת ״שביל הדרקון״ לאחר שבחנו. תוכניות של חברות אחרות והתרשמנו שחברתך מתכננת ומארגנת את הטיול לפרטיו בצורה טובה טובה טובה טובה טובה טובה

יוכי ומיכה הננברג - 02.12.2017

תודה על טיול משנה חיים באינדונזיה

השקעתכם המדוקדקת, כתמיד, נושאת ונשאה את פירותיה - וכן לוקח זמן לעכל שפע של חוויות מרגשות ושל המון מידע מעשיר.

רות רעיף - 31.07.2017

destanation icon טיול מאורגן לצרפת

המלצות דרום צרפת

המלצות מטיילים על דרום צרפת.

קרא עוד...
destanation icon טיול מאורגן למיאנמר

על מזרח טיבט

פסגות שלג אדירות המבקיעות דרך הרים עצומים...

קרא עוד...
destanation icon יפן עם פסטיבלים

יפן של הניגודים

מסורת עתיקה בת אלפי שנים המשתמרת בקנאות בבגדי הקימונו, גני הזן והמקדשים הקדומים והשלווה בבתי המרחץ ובתי התה היפניים...

קרא עוד...
כתבות נוספות
<

בואו נהיה בקשר

אהבתם את מה שקראתם? נשמח להמשיך את המסע יחד ...

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו