חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מי אנחנו

היי, אנחנו שביל הדרקון

אנחנו מתכננים, מפתחים ומוציאים לפועל טיולים אקסקלוסיביים ליעדים מפתיעים בכל רחבי העולם. 

כבר למעלה משני עשורים שאנחנו מגדירים מחדש את הקונספט הזה שנקרא 'טיול מאורגן'. 

הטיולים שלנו מציעים שמירה על איזון עדין בין טיול עצמאי לטיול מאורגן, ומיועדים למי שאנחנו אוהבים לכנות 'המוצ'ילרים החדשים': 

אלו שסקרנים לבקר במקומות שכוחי אל אבל לא יתפשרו על פחות ממלון מפנק בלילה. 

אלו שישמחו להכיר לעומק תרבויות חדשות אבל גם לשמור על סטנדרטים גבוהים של המטייל המערבי. 

אלו שצמאים למפגש בלתי אמצעי עם אנשים מעניינים וקהילות מקומיות, אבל גם חשוב להם חווית בוטיק שתפיל מהכיסא גם את המטיילים המפונקים ביותר. 

אנחנו מאמינים שלא צריך להכריז על יציאה לטיול גדול ולהתנתק לכמה חודשים כדי לחוות חוויות אותנטיות וגדולות מהחיים. תחת המוטו 'אותנטי ביום – מפונק בלילה' – אנחנו ממשיכים בכל עת לפתח מסעות וטיולים שחורגים מהמסלול השחוק ומציעים הזדמנויות של פעם בחיים לגלות עולמות חדשים. 

בזכות דיוק, ירידה לפרטים, סטנדרטים גבוהים והמון המון סקרנות – הצלחנו לגבש סביבנו קהילה של מטיילים קבועים שצמאים לראות עולם, ואף זכינו להפיק את תכנית המסעות 'המסע המופלא של אהרוני וגידי' עבור ערוץ 13. 

בין הטיולים המיוחדים שפיתחנו לאורך השנים: "דרך המשי" בסין, "דרך בורמה" עם נסיעת הרכבת האקסטרימית, דרום יונאן, צפון ארגנטינה ומדבריות האנדים, צפון וייטנאם האותנטית ועוד.

איך הכל התחיל/ יונתן גלוברמן מנכ"ל שביל הדרקון

לפני כמעט 20 שנה שבתי משהות ארוכה של לימודים ועבודה בסין – שהות שהיוותה עבורי בסיס לטיולים ארוכים במזרח. מצאתי את עצמי נמשך אל הנופים ואל האנשים המיוחדים של המזרח. לכל אורך התקופה מצאתי את עצמי מטייל לאזורים הנידחים והמרוחקים ביותר של אסיה, פוגש אנשים נפלאים ונחשף לתופעות ונופים שלא ידעתי שקיימים עד אותו הרגע. 

לעולם לא אוכל לשכוח את הנשימה הנעצרת לנוכח כרי הדשא של באיאנבולאק, טרסות האורז של יואן יאנג, האיים של מפרץ לאן חה ובאי טו לונג, נופי ההוד המכושפים של ההרים השמיימיים ואת המפגש האנושי המפעים בנאות המדבר של הטקלימאקאן, ביורטות הנוודים ובכפרים הנידחים של ויאטנם. 

לא הבנתי כיצד מראות נשגבים אלו לא עשו את דרכם מעולם אל מפות התיירות של הנוסע המערבי.

כבר מאותו הרגע הרגשתי שמצאתי את הייעוד שלי בעולם: להעביר הלאה את הידע שצברתי ולחלוק את המקומות הנפלאים האלו עם מכריי ועם הסובבים אותי.

אז התחלתי לבנות מסלולי טיול במזרח לחברים שפנו אליי, תוך כדי השהות שלי שם. 

כששבתי ארצה אחרי כמה שנים, מצאתי את עצמי באופן טבעי עובד באחת מחברות התיירות הנחשבות ביותר בארץ. רציתי לחלוק עם המטיילים שלי את התחושות המיוחדות שספגתי במהלך הטיולים שעשיתי במזרח, את המפגשים האותנטיים המיוחדים, את האתרים הלא ידועים והמרהיבים בהם ביקרתי. לצערי, רעיונות אלו לא נפלו על אוזן קשבת, ואתרים מיוחדים במינם אלו נשארו בגדר סוד כמוס ליודעי ח"ן בלבד, לאלו שהיו מוכנים להעז ולנסות דברים חדשים, ולא רק את המוכר והשבלוני.

אז עזבתי את המשרה הבטוחה בחברת התיירות הנחשבת כדי להקים חברה חדשה, עמלתי בפרך במשך שנים לשייף וללטש את מסלולי הטיול של "שביל הדרקון" כדי שבאמת יביאו לידי מימוש סוג של אידיאולוגיה השואפת לשלב שני רצונות שלכאורה לא הולכים אחד עם השני: טיול אותנטי המאפשר מפגש אנושי חם ונוגע ללב מצד אחד, ותנאי טיול טובים ומפונקים המאפשרים למטייל המערבי ליהנות מכל היופי הזה, מבלי להקריב את הנוחות שאותה הוא מבקש ומחפש.